"Słoneczna świetlica" w roku szkolnym 2021/2022  jest świetlicą dla uczniów z klas I  oraz II A.

 

Mamy do swojej dyspozycji salę numer 08, mieszczącą się na poziomie -1 (na końcu korytarza, za szatniami). Sala wyposażona jest w stoliki i krzesełka, półki na plecaki, dywan oraz dużą ilość książek, gier i zabawek (m.in. lalki z akcesoriami, wyposażony kącik kuchenny, różnego rodzaju klocki, tory, samochody, pociągi, maskotki, dinozaury i wiele innych).

 

 

sloneczna_18_1.jpg      sloneczna_18.jpg

sala 08

   

 

 

W ramach zajęć świetlicowych realizowane są m.in.  zabawy integracyjne, gry i zabawy ruchowe (zwłaszcza na boisku szkolnym, gdy dopisuje pogoda),  gry dydaktyczne, zajęcia plastyczne, zajęcia czytelnicze itp. Organizowane są również konkursy (chętne dzieci mają nawet okazję wziąć udział w konkursach międzyszkolnych), zabawy okolicznościowe (np. Andrzejki, Walentynki). Tradycją stał się już świąteczny kiermasz, na którym sprzedajemy prace wykonane przez dzieci w świetlicy, a dochód przeznaczamy oczywiście na zakup nowych zabawek.

 

Codziennie, z wyjątkiem piątków (kiedy to oglądamy film) staramy się, by dzieci miały możliwość odrobienia zadania domowego.

 

W świetlicy obowiązuje regulamin oraz system dyscyplinujący (patrz: zakładki  na stronie głównej)

 

Zapraszamy do zakładki aktualności, gdzie na bieżąco będę umieszczane informacje o ważnych wydarzeniach w życiu Słonecznej Świetlicy jak i zdjęcia z naszej działalności.