Międzyszkolny konkurs "Okładka mojej ulubionej książki"

 

   Jest sukces! Gratulujemy Amelce P. oraz Natalce S. z klasy II A, których prace zostały nagrodzone w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Okładka mojej ulubionej książki", orgazniwoanym przez Szkołę Podstawową nr 39 w Krakowie. Prace dziewczynek zdobyły odpowiednio 1. miejsce oraz wyróżnienie. Dodam, że konkurencja była ogromna- w konkursie brało udział ponad 150 prac.

Poniżej linki do wyników konkursu:

   https://sway.office.com/MxbXLp6ZFxYFYarO?ref=Link

http://www.sp39krakow.pl/

 

 

Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego "Wiosenne przebudzenie przyrody"

 

   Miło nam ogłosić laureatów szkolnego konkursu fotograficznego "Wiosenne przebudzenie przyrody".

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne prace; jury obradowało długo i burzliwie, by wyłonić zwycięzców.

Z wszystkich prac, biorących udział w konkursie, powstanie wystawa na szkolnym korytarzu.

Dziękujemy i gratulujemy.

 

Akcja charytatywna "Dar serca"

 

   W marcu rozpoczęliśmy akcję charytatywną "Dar serca", której celem jest zebranie artykułów szkolnych, dla jednego z krakowskich Rodzinnych Domów Dziecka. Bardzo dziękujemy Państwu za okazaną pomoc. Już przed Wielkanocą mogliśmy dostarczyć dzieciom nie tylko świąteczne słodkości, ale także sporo przyborów szkolnych, a nawet gry i zabawki.

Zbiórka potrwa jeszcze do końca kwietnia, dary można zostawiać w dyżurce szkolnej.

 

 

Wiosna, wiosna...

 

   Do naszej szkoły, już w połowie marca, zawitała wiosna.

 

 

Świetlicowa wymiana pocztówkowa

 

   Zajęcia krajoznawcze z wykorzystaniem podarowanych puzzli "Polska" oraz pocztówek z ogólnopolskiej świetlicowej akcji wymiany pocztówkowej.

Nasza mapa pięknieje z miesiąca na miesiąc. Otrzymujemy wspaniałe pozdrowienia z całej Polski , opisy przeróżnych miejscowości, poznajemy przy tym duże miasta i małe wioski. Kolejna partia pocztówek, z życzeniami od naszych świetliczaków, wkrótce będzie gotowa.

 

 

   Wielkanocny kiermasz 2021

 

   Zapraszamy na Wielkanocny kiermasz, na którym można nabyć ozdoby świąteczne, wykonane przez uczniów w Słonecznej Świetlicy. Ze względu na planowany lockdown i zajęcia zdalne, zapraszamy dzieci na kiermasz w dniach 18 - 19 marca w dolnej świetlicy.

   Cennik:

- ozdoby z włóczki (baranki, króliczki, kurczaki, zajączki) - 8zł

- pisanki- 4 zł

- koszyczki - 4 zł

- baranki z waty, patyczków - 4 zł

- kartki duże (A5)- 3,50

- kartki małe (A6) - 2,50

 

 

   Dzieci ze słonecznej świetlicy uwielbiają gry, puzzle, zabawki edukacyjne. Świetnie się przy nich bawią, przy okazji uczą i nawiązują właściwe relacje społeczne. Wszystkim rodzicom, którzy podarowali nam wspaniałe zabawki serdecznie dziękujemy. 

 

 

Walentynki

 

   Tradycyjnie w okolicach 14 lutego, obchodzimyw naszej świetlicy walentynki. Dzieci, podczas świetlicowych zajęć, miały możliwość przygotowania walentynek dla swoich kolegów i koleżanek, a potem wrzucały je do naszej walentynkowej skrzynki. 15 lutego wszystkie walentynki trafiły do adresatów. Oczywiście wykonaliśmy też okolicznościową dekorację. 

 

 

Dokramiamy ptaki zimą

 

   Świetliczaki założyły karmniki (na drzewach przy szkolnym placu zabaw) i dokarmiają ptaki zimą. Dbają, by w ptasiej stołówce nie zabrakło smacznych ziarenek i słoninki.  Z okien świetlicy dzieci mogą obserwować jakie ptaszki się u nas stołują. 

 

 

   W tym roku rozpoczęliśmy akcję dokarmiania ptaków zimą - na drzewie widocznym z okien naszej świelicy zawisł karmnik, w którym ptaszki znajdą pyszne ziarenka i słoninkę. Przy okazji dzieci dowiedziały się o tym, jak zwierzęta przygotowują się do zimy; jak ptaki radzą sobie o tej porze roku - i jak możemy im pomóc. Później wykonaliśmy prace plastyczne- karmniki. 

 

 
STRONY [1] 2